Динамо (Киев) – Челси 0:3 (гледайте на живо)

Публикувано от Dimitar Delchev на

news picture
Динамо (Киев) и Челси играят при резултат 0:2 в Киев мач реванш от осминафиналите на Лига Европа. Първият двубой завърши 3:0 за лондончани.

Надеждите на Динамо за някакво чудо приключиха още в петата минута, когато Челси поведе на Олимпийския стадион в Киев. Оливие Жиру откри резултата след ъглов удар. Защитата на домакините не се справи добре, Лофтъс-Чийк отклони топката, тя попадна във французина и той я прати в мрежата. За Жиру това бе седми гол в турнира през този сезон.

Лондончани имаха преимущество от началото, а след гола заиграха още по-освободено. В 11-ата минута Лофтъс-Чийк получи топката в наказателното поле, размина двама защитници и стреля, но ниският му удар бе спасен от Бойко.

Челси пристигна в Киев за гостуването на Динамо от осминафиналите на Лига Европа със солиден аванс от три гола, след като спечели с 3:0 в Лондон. Това позволява на Маурицио Сари да даде почивка на някои от основните си играчи.

Италианецът е направил седем промени от мача с Уулвс в неделя. Алонсо, Лофтъс-Чийк, Жиру, Хъдсън-Одой, Кристенсен, Дзапакоста и Вилиан са в стартовия състав, а футболисти като Еден Азар, Давид Луис и Педро са на пейката. Гонсало Игуаин е извън групата, тъй като има заболяване.

Старши треньорът на Динамо (К) Александър Хацкевич е променил малко състава си от първия мач между двата отбора. Буялски е наказан и е заменен от бразилеца Сидклей, а Кадар започва на мястото на Шабанов. Хармаш пък заменя Русин.

ДИНАМО КИЕВ – ЧЕЛСИ 0:3
0:1 – Жиру (5)
0:2 – Жиру (33)
0:3 – Алонсо (45)

ДИНАМО КИЕВ: Бойко, Сидорчук, Шепелиев, Шапаренко, Циганков, Миколенко, Сидклей, Гармаш, Бурда, Кадар, Кедзиора

ЧЕЛСИ: Кепа, Дзапакоста, Рюдигер, Кристенсен, Алонсо, Ковачич, Канте, Лофтъс-Чийк, Хъдсън-Одой, Вилиан, Жиру