Челси – Динамо (Киев) 1:0, гледайте на живо

Публикувано от Dimitar Delchev на

news picture
Отборите на Челси и Динамо (Киев) играят при резултат 1:0 на “Стамфорд бридж” в среща от 1/8-финалите на Лига Европа. Попадението отбеляза Педро в 17-ата минута.

Мениджърът на домакините Маурицио Сари е направил цели 7 промени в сравнение с победата с 2:1 над Фулъм във Висшата лига. От въпросния мач титулярните си места запазиха само Кепа Арисабалага, Андреас Кристенсен, Жоржиньо и Вилиан.

В състава на Динамо има само една разлика в стартовите 11 от последния мач на тима в украинското първенство (победа с 2:1 като гост на Десна Чернигов). На върха на атаката започва Назарий Русин вместо Фран Сол.

Още с първия удар в мача Педро откри резултата в полза на Челси. Това стана в 17-ата минута след добра комбинация между испанеца и Оливие Жиру. В 21-ата Педро можеше да вкара втори гол, но Бойко спаси изстрела му, който беше от добра позиция в близост до вратата. В 33-ата минута Кристенсен игра с ръка в наказателното си поле, но това остана незабелязано от съдиите. Секунди по-късно Педро се озова сам срещу Бойко, но стражът се справи с неговия шут. Малко след това и Маркос Алонсо опита опасен удар, който рикошира в противников играч и излезе в корнер.

ЧЕЛСИ – ДИНАМО КИЕВ 1:0

1:0 Педро (17)

Челси: Кепа – Дзапакоста, Кристенсен, Луиш, Алонсо – Баркли, Жоржиньо, Ковачич – Педро, Жиру, Вилиан

Динамо (Киев): Бойко – Кедзиора, Бурда, Шабанов, Миколенко – Сидорчук, Шепелиев, Циганков, Шапаренко, Буялский, Русин