Сари има срок до края на месеца, Лампард се дистанцира

Публикувано от Dimitar Delchev на

news picture
Резултатите на Челси до края на месеца ще определят съдбата на мениджъра на отбора Маурицио Сари. Според „Гардиън“ в този период италианецът трябва да убеди ръководството, че може да се справи с проблемите и има сили да изведе отбора до участие в Шампионската лига.

В неделя Челси записа най-тежката си загуба от 1991 година насам, след като бе разгромен с 0:6 от Манчестър Сити на „Етихад“. След това поражение лондончани се сринаха до шестото място, макар и само с точка по-малко от Манчестър Юнайтед, който е четвърти.

Според „Гардиън“ на първо време е много важно Челси да продължи напред в Лига Европа. В четвъртък лондончани гостуват на Малмьо, а вторият по сила европейски турнир може да се окаже и най-прекият път за спечелване на квота за ШЛ през следващия сезон. След мача в Швеция Челси среща Манчестър Юнайтед в петия кръг на турнира за Купата на Англия. Собственикът на клуба Роман Абрамович иска да види поводи за оптимизъм в този двубой, който също е много важен за съдбата на Сари.

Бившият играч на Челси и настоящ мениджър на Дарби Каунти Франк Лампард вчера се превърна във фаворит на букмейкърите за мениджърския пост на „Стамфорд Бридж“. Бившият халф обаче за момента се дистанцира от тези слухове: „Челси е клуб, който уважавам, и има мениджър, когото също уважавам. Работата ми е в Дарби и аз я върша много усилено. Концентриран съм за мача с Ипсуич в сряда. Надявам се, че Челси ще ви върне формата и резултатите ще се променят“.